Studia

Dołączył: 01 Sty 2008

Skąd: otwock

PostWysłany: Nie 0:16, 06 Sty 2008    Temat postu: Studia

Nie rozumiem dlaczego tak mało ludzi po naszym LO idzie na studia do W-wy albo Krakowa - przecież tam są najlepsze szkoły i nie tylko.

Jack
kierownik zamieszania

Dołączył: 09 Lis 2007

Pomógł: 2 razy
Skąd: z osiedla

PostWysłany: Nie 10:44, 06 Sty 2008    Temat postu:

Kraków - daleko, Warszawa - droga, może dlatego?

login_pastusiak

Dołączył: 16 Lis 2007

PostWysłany: Nie 14:05, 06 Sty 2008    Temat postu:

Jack napisał:
Kraków - daleko

Ale dlaczego to argument "przeciw"? Wink

Co do Warszawy - owszem, jest droga, ale ta drożyzna jest "przereklamowana". Otóż drogie są przede wszystkim mieszkania, ale otrzymać w stolicy miejsce w akademiku po przyzwoitej cenie (plus ewentualne dofinansowanie dla najuboższych) wcale nie jest trudno. Na SGGW na przykład, po pierwszym rozdaniu studenci płaczą, że nie dostali akademików. Po czym bardzo szybko okazuje się, że wielu z tych, co dostali, rezygnuje z różnych powodów (a to zdecydowali się na mieszkanie u cioci, a to zmienili zdanie co do studiów) i nagle powstaje spora lista wolnych miejsc Smile

Poza tym, jeśli jest dość spora (np. czteroosobowa) grupa znajomych, można wynająć dwupokojowe mieszkanie, które po rozłożeniu płatności na wszystkich lokatorów nie jest już takie drogie.

Poza sprawami mieszkaniowymi Warszawa wcale nie jest droższa od innych miast.

PostWysłany: Wto 15:32, 08 Sty 2008    Temat postu:

Cytat:
Jack napisał:
Kraków - daleko

Ale dlaczego to argument "przeciw"? Wink

Bo nie wiem czy wiesz ale blisko a daleko od domu to jest ważne. Przynajmniej na starcie. J a wybieram się najprawdopodobniej do Szczecina i do domu bardzo rzadko będę przyjeżdżać no ale mi to nie przeszkadza ( będę tęsknić tylko za moim pokojem ;( i łóżkiem).
Cytat:

Co z tego, że najlepsze? że są takie cool nie znaczy, że wszyscy muszą tam biec od razu i bić się o miejsca wolne Smile Każdy idzie tam gdzie chce i nie po to aby być w najlepszej szkole tylko po to aby się uczyć dalej na swoim poziomie. Nie każdy z resztą dostanie się do dobrej szkoły.
Ja się nigdzie nie dostanę a w sumie to też by mi nie przeszkadzało Razz

login_pastusiak

Dołączył: 16 Lis 2007

PostWysłany: Wto 19:27, 08 Sty 2008    Temat postu:

Luis napisał:

Wiem i mówię: eeee tam Smile Znaczy, jeśli ktoś bardzo cierpi, gdy przez kilka tygodni jest daleko od domu albo nie może poradzić sobie bez babcinych pierogów, to mogę go tylko przytulić do piersi i pogłaskać po głowie. Ale wiem też, że niektórzy zanim wybiorą się na studia do dalekiego miasta, nie zdają sobie sprawy z tego, jak czas na studiach szybko leci.

Luis napisał:

Czyli nie jesteś odpowiednią osobą do odpowiedzi na moje pytanie Very Happy

Wracając do Krakowa, to faktycznie, jeśli Kraków jest daleko, to co powiedzieć o Szczecinie? Ze Szczecinem, zdaje się, nawet Radom nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego.

A tym kandydatom, dla których Kraków jest daleko, polecam Radom albo Puławy. Że nie ma tam za bardzo z czego wybierać? Oh well, jeśli odległość to priorytet, a wszystko inne jest na dalszych miejscach... Wink

Piter

Dołączył: 03 Lut 2008

PostWysłany: Nie 8:33, 03 Lut 2008    Temat postu:

Krakow swietne miasto. Poprostu polecam:) imprezki idealne, kierunki studiow tez:P duzo fajnych ludzi i ogolnie nie jest az tak drogo:) Zawpraszam wszystkich chetnych:)

werewolf88

Dołączył: 06 Gru 2007

Skąd: Zwoleń/Kielce(Teatr)

PostWysłany: Pią 23:33, 08 Lut 2008    Temat postu:

W CK tez są imprezy fajne:P Polecam szczególnie 5 piętro "Melodii"Wink

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum LO w Zwoleniu Strona Główna -> Absolwenci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)